| simplegirl2 a întrebat:

Ce spuneti? Daca cumpar un iphone 5c second hand de pe internet; de pe un site cu 200 ron. Functioneaza,fara cont icloud, si arata cam de 8/10. Ce credeti? Ar merita?

9 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Daca e cum zici tu, e o oferta foarte buna, sigur nu e teapa?

| simplegirl2 explică (pentru LTAA):

Nu cred... daca o sa il cumpar o sa il vad inainte! mersi

| Kanajambe69 a răspuns:

Si cum o sa descarci aplicatii?

| LTAA a răspuns (pentru Kanajambe69):

Prin wi-fi

| Kanajambe69 a răspuns (pentru LTAA):

Ce raspuns inteligent.
N-ai cont de icloud -> nu ai acces la app store -> nu poti descarca aplicatii.
La pretul asta e prea ieftin si fara icloud.
Daca nu are icloud inseamna ca proprietarul si-a uitat contul (5% din cazuri), iar restul de 95% sunt furate.

| simplegirl2 explică (pentru LTAA):

Se poate prin wi-fi? sau doar zici

| LTAA a răspuns (pentru Kanajambe69):

N-ai cont de icloud > iti faci

| LTAA a răspuns (pentru simplegirl2):

Iar daca e blocat si cere datele contului icloud inseamna ca e teapa/furat etc

| LTAA a răspuns (pentru simplegirl2):

Poti prin wi-fi, dar ai nevoie de un cont iCloud pentru a putea accesa serviciile Apple (App Store, iTunes, etc)