| ZambetulNebuniei a întrebat:

Ati folosit Nokia lumia 625?
Daca da, as fi interesat de experienta pe care va oferit-o

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Christchen a răspuns:

Salut,in general Nokia Lumia este un telefon reusit si experienta pe care o ofera windows-ul este superba, am avut ocazie sa umblu prin cateva Lumia si chiar nu am gasit nici o problema, parerea mea este ca se merita sa fie achizitionate.

| ZambetulNebuniei explică (pentru Christchen):

Despre varietatea aplicatiilor, personalizarea interfetei (sper ca m-am exprimat corect) ce parere ai?

| Christchen a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Aplicatiile merg foarte ok pe telefon, iar in legatura cu personalizarea interfatei nu prea ai ce sa ii faci, este un standard de windows.Dar oricum arata foarte bine si asa.

| ZambetulNebuniei explică (pentru Christchen):

Ma refeream la varietatea aplicatiilor, mai bine spus, la multitudinea acestora. Stiu ca sunt mult mai reduse la numar decat cele pentru Android, dar as fi tare curios in legatura cu jocurile disponibile. Imi poti oferi informatii in acest domeniu? Principal, as cauta un telefon pe care sa pot rula diverse jocuri (imi place sa ma joc si m-am tot jucat pe diverse telefoane care detin android), dar care sa ofera si un oarecare sentiment de "caldura", sa nu simti ca folosesti doar un alt obiec dintr-o multime, sa reflecte oarecum personalitatea celui care il detine (deja cred ca exagerez sau imi exprim foarte slab gandurile). Oricum, ce imi poti spune despre jocuri si modul in care ruleaza pe windows phone?

| Christchen a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

La partea de jocuri este exceptional, jocurile se joaca intr-un asa zis Xbox live, ai o sumedenie de jocuri de jucat, Assassins Creed si multe altele, jocurile ruleaza fara nici o problema adica nu se blocheaza sau alte faze de genul acesta.

| ZambetulNebuniei explică (pentru Christchen):

Atunci mai am inca o intrebare.
BIne, am mai multe.
Am inteles ca majoritatea jocurilor cer neaparat conexiune la internet, altfel nu pot rula.
Daca downloadezi muzica direct in telefon, unde o gasesti? (stiu ca suna ciudat sau aiurea, dar din cate am inteles o prietena a downloadat muzica prin youtube convertor si nu a mai gasit-o dupa).
Presupun ca pot transmite date de pe lumia 625 (windows phone in acest caz) pe un alt telefon care are android, nu?

| Christchen a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Nu am descarcat muzica deci nu stiu sa ma pronunt in legatura cu asta, jocurile merg si fara conexiune la net iar transferul de date merge facut.

| ZambetulNebuniei explică (pentru Christchen):

Multumesc, pentru informatiile oferite!