| Sulita_Rares_Stefan_1995 a întrebat:

Salut,cam de o luna jumate am luat un iphone 4s alb arata bine etc.A mers ce a mers iar apoi brusc s-a stricat imaginea (o imagine albastra stricata ) si apoi s-a restartat,facea figura asta cam o data pe zis iar cam de o luna nu mai merge deloc, incerc sa il deschid,apare sigla Apple, se strica imaginea si se restarteaza sau ramane blocat.Am inteles ca telefonul a fost scapat de mult in apa sau a intrat primul posesor cu el in apa dar el totusi mergea si am mai inteles ca face figurile astea acum pentru ca isi face apa efectul... care stie ce pot sa mai fac cu telefonul sa imi spuna va rog(si presupun ca nici nu a facut faza cu orezul dupa ce l-a bagat in apa).Prima data am crezut ca de la display sunt problemele dar mai apoi am inteles ca problema ii la ceva chipuri de pe placa de baza legate de display(nu am inteles exact)si as vrea sa stiu daca mai pot face ceva cu el sau ii bun de aruncat. Daca ii placa de baza. unde sa caut o placa de baza pentru ca la service nu merg ca am intrebat si mi-a zis ca de 16gb ii 900 lei ceea ce mi se pare extraordinar de scump. Daca nu ii placa de baza sa stiu ce ar putea fi...

2 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, daca telefonul a luat apa si face problemele pe care le descrii, sunt sanse destul de mici sa-l mai repari.
Parerea mea este totusi sa apelezi la un service gsm, incercarea moarte n-are. Ai mai jos niste link-uri.

http://www.service-iphone.info

http://www.servicegsm.info

| Sulita_Rares_Stefan_1995 explică (pentru MobitelServiceGSM):

Multumesc frumos pentru ajutor, dar din fericire, ieri dupa ce am postat problema pe TPU, am zis sa vad ce mai face iphone-ul asa ca l-am luat de pe dulap(ne mai pornind-ul de 3 saptamani deloc ) am avut surpriza sa nu mai faca nicio figura si s-a deschis i-am bagat soft-ul 7.1 si merge perfect. Sper sa nu mai pateasca ceva.