| MaxKiller911 a întrebat:

care credeti ca este mai bun dintre Samsung galaxy note 2 sau Motorola razar i xt890?

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Samsung Galaxy note 2 e mai bun fara doar si poate!

| Beretta a răspuns:

Note 2 daca nu te deranjeaza cat de mare e

| Chrysstian a răspuns:

Samsung galaxy note 2 deoarece este net superior lui Motorola razr i, performantele lui Samsung galaxy note 2 sunt per total mult mai ridicate din toate punctele de vedere:
-hardware (porcesorul lui Samsung galaxy note 2 este un quad core 1.6 GHz-(frecventa fiecarui creier-nucleu al procesorului; quad-core inseamna procesor cu 4 nuclee; 4 x 1, 6 GHz = 6, 4 GHz)
procesorul lui motorole... este un single-core 2 GHz (single-core inseamna procesor cu un singur creier; 1 x 2 GHz = 2 GHz)
Samsung Galaxy Note 2: procesor quad-core 1, 6 GHz; android 4.1.1; 720x1280 pixel-i; 267 ppi (pixel per inch); camera 8 mpx; chipset exynos 4412 quad (chipset=model de procesor); memorie 16/32/64 GB
+ slot microSD de 64 GB = 80/96/128 GB (slot-ul trebuie cumparat pentru al avea, n-are legatura cu memoria deja existenta a phablet-ului=smartphone+tableta)
Motorola Razr i: procesor single-core 2 GHz; android 4.0.4; 540x960 pixel-i; 256 ppi; camera 8 mpx; chipset Intel atom Z2460; memorie 8 GB + slot microSD 32 GB = 40 GB (slot-ul nu este inclus)
Daca nu te-am convins, poti vedea specificatiile tehnice la link-urile acestea:
http://www.gsmarena.com/motorola_razr_i_xt890-4998.php
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php
Daca te intereseaza si-o comparatie, o poti vedea la link-ul acesta:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4998
Toate cele bune si sarbatori fericite!

| Chrysstian a răspuns:

Samsung galaxy note 2 deoarece este net superior lui Motorola razr i, performantele lui Samsung galaxy note 2 sunt per total mult mai ridicate din toate punctele de vedere:
-hardware (porcesorul lui Samsung galaxy note 2 este un quad core 1.6 GHz-(frecventa fiecarui creier-nucleu al procesorului; quad-core inseamna procesor cu 4 nuclee; 4 x 1, 6 GHz = 6, 4 GHz)
procesorul lui Motorola... este un single-core 2 GHz (single-core inseamna procesor cu un singur creier; 1 x 2 GHz = 2 GHz)
Samsung Galaxy Note 2: procesor quad-core 1, 6 GHz; android 4.1.1; 720x1280 pixel-i; 267 ppi (pixel per inch); camera 8 mpx; chipset exynos 4412 quad (chipset=model de procesor); memorie 16/32/64 GB
+ slot microSD de 64 GB = 80/96/128 GB (slot-ul trebuie cumparat pentru al avea, n-are legatura cu memoria deja existenta a phablet-ului=smartphone+tableta)
Motorola Razr i: procesor single-core 2 GHz; android 4.0.4; 540x960 pixel-i; 256 ppi; camera 8 mpx; chipset Intel atom Z2460; memorie 8 GB + slot microSD 32 GB = 40 GB (slot-ul nu este inclus)
Daca nu te-am convins, poti vedea specificatiile tehnice la link-urile acestea:
http://www.gsmarena.com/motorola_razr_i_xt890-4998.php
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php
Daca te intereseaza si-o comparatie, o poti vedea la link-ul acesta:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4998
Toate cele bune si sarbatori fericite!

| Chrysstian a răspuns:

Samsung galaxy note 2 deoarece este net superior lui Motorola razr i, performantele lui Samsung galaxy note 2 sunt per total mult mai ridicate din toate punctele de vedere:
-hardware (porcesorul lui Samsung galaxy note 2 este un quad core 1.6 GHz-(frecventa fiecarui creier-nucleu al procesorului; quad-core inseamna procesor cu 4 nuclee; 4 x 1, 6 GHz = 6, 4 GHz)
procesorul lui Motorola... este un single-core 2 GHz (single-core inseamna procesor cu un singur creier; 1 x 2 GHz = 2 GHz)
Samsung Galaxy Note 2: procesor quad-core 1, 6 GHz; android 4.1.1; 720x1280 pixel-i; 267 ppi (pixel per inch); camera 8 mpx; chipset exynos 4412 quad (chipset=model de procesor); memorie 16/32/64 GB
+ slot microSD de 64 GB = 80/96/128 GB (slot-ul trebuie cumparat pentru al avea, n-are legatura cu memoria deja existenta a phablet-ului=smartphone+tableta)
Motorola Razr i: procesor single-core 2 GHz; android 4.0.4; 540x960 pixel-i; 256 ppi; camera 8 mpx; chipset Intel atom Z2460; memorie 8 GB + slot microSD 32 GB = 40 GB (slot-ul nu este inclus)
Daca nu te-am convins, poti vedea specificatiile tehnice la link-urile acestea:
http://www.gsmarena.com/motorola_razr_i_xt890-4998.php
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii_n7100-4854.php
Daca te intereseaza si-o comparatie, o poti vedea la link-ul acesta:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4998
Toate cele bune si sarbatori fericite!

| Chrysstian a răspuns:

Scuze ca te-am facut sa citesti atata, am avut niste greseli de scriere

| florin107 a răspuns:

Note 2
Funda?

| MaDaLyNNNNNNN a răspuns:

Samsung galaxy note 2

| DenisaSee a răspuns:

Samsung galaxy note2 e mai bun! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| badboy116 a răspuns:

Samsung galaxy note 2 cu siguranta! Am si eu unul si nu m-a dezamagit niciodata...

| ielios a răspuns:

Sall! Samsung galaxy note 2 e mai bun.