| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Ce oferte bune la internet mobil 3G știți vă rog? Eu nu am folosit decât internet fix, dar stau foarte prost financiar o perioadă. Cartelă am Telekom cu oferta T2 activă. Mai am nevoie și de o altă cartelă la un telefon cu rețea GSM/WCDMA, pe care voi înregistra muzică de la posturi radio online. Nu mă pricep aproape deloc, așa că am nevoie de sfaturile voastre.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inregistrare de la posturi radio online nu prea poti face cu un telefon, cel putin nu cu cele ieftine.
Cel mai bine iti faci un abonament "Optim nelimitat" la Digi si-ti cumperi un telefon tot de la ei sau de mana a 2-a.

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru Bula):

Există cel puțin un radio online care are funcție de înregistrare, funcțio-nal pe un un vechi Android Alcatel. Referitor la varianta cu abonamentul, este exclusă din 2 motive: 1.am restanțe neachitate la ei (ceea ce regret!) 2. Cine știe pe unde mă mut iar cu serviciul și mă trezesc că nu e semnal bun la Digi.

| Bula a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Sorry.
Is not my business. tongue

| JicaContra a răspuns:

Https://www.digiromania.ro/......il-optim-2
poti sa ignori numarul de telefon, si pe langa asta iti trebuie stick, router 3/4g sau un telefon pe post de hotspot, insa asta e CEA MAI IEFTINA OFERTA CARE EXISTA IN TARA ASTA

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru JicaContra):

Din ce-am citit, în 3G au forte puțin trafic inclus, 10 GB parcă, ceea ce pentru mine e foarte puțin.

| JicaContra a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Nu ai 4g? nasol atunci, intr-adevar e foarte putin 10G sad
ia-ti un telefon la mana a doua, cu 4g... de exemplu eu inca mai am un galaxy S4, si are 4g, dar nu mergea pe digi, insa dupa ce i-am pus lineage os, a mers binemercic, si, la 9 lei pe luna, mi-am luat al doilea telefon, sa am in caz ca imi pica wiredwinking

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru JicaContra):

Ei na..., păi și cei care nu au semnal 4G în zona lor și nici nu-și permit din anumite motive internet fix, ce fac, plătesc suprapreț pentru un serviciu care este gratuit în multe orașe și țări? Multă minte avem noi românii!

| JicaContra a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Deh, c'est la vie
toti fac asta, promotii si preturi mai mici la chestiile lor de top

am invatat asta de la Mircosoft pentru ca am impresia ca in ziua de azi au ajuns la nivelul sa plateasca producatorii de laptop-uri, placi de baza si procesoare ca sa nu mearga alt windows decat windows 10

Răspuns utilizator avertizat