| George12356456 a întrebat:

Ce părere aveți de Huawei p 30? Merita? Sau sa ma orientez către alt brand datorita scandalului cu google?

Răspuns Câştigător
| Iliutza84 a răspuns:

Parerea mea este ca merita, nu cred ca ii afecteaza prea mult pe cei de la Huawei scandamul cu google... Eu am un p10 de cand a aparut pe oiata si intre timp mi-am luat un s10 de la Samsung, sincer in momentul de fata foloseac p10, s 10 il am la vanzare...

| George12356456 explică (pentru Iliutza84):

Salut! Ce te face sa nu folosești s10? Chiar ma gândeam sa-mi iau unul

| Iliutza84 a răspuns (pentru George12356456):

Salut, nu imi place cum merge, executa cam greu comenzile pentru banii pe care i-am dat pe el, asta fiind acum un an si vreo 3-4luni,in afara de poze mai de calitate decat p10 se misca aproximativ la fel, sa zicem uneori o idee mai bine, ma asteptam la mai mult!
E cazul meu, poate l-am nimerit defect desi l-am cumparat din Suedia gandindu-ma ca sunt facute mai ok decat pentru Romania

| George12356456 explică (pentru Iliutza84):

Și la baterie cum e? Am auzit ca nu prea țin încărcate și pentru asta am cam ezitat sa îl cumpăr.

| Iliutza84 a răspuns (pentru George12356456):

Mai sincer nu e stralucit p 10 asta care il fol de cativa ani cred ca vreo 4, tine o zi intreaga bateria si s 10 de un an si putin tot o zi, nici de nou nu tinea mai mult de o zi...

12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

P30 nu este afectat in nici-un fel, are serviciile google. In schimb de la P40 in colo nu le mai au. Folosesc P30 Pro de aproape un an, pentru mine a fost un telefon perfect. Am avut si P40 Pro 2 saptamani si l-am returnat, pur si simplu e enervant.

| George12356456 explică (pentru Frank51):

Ma gândeam ca poate nu va mai primi update uri în viitor. Tu ce părere ai?

| Frank51 a răspuns (pentru George12356456):

Nu vad care ar fi problema, nu iei un telefon sa te tina 5 ani, cel putin eu nu mai fac asta. Sunt vremuri in care se schimba tehnologia foarte repede si este accesibila tuturor. P30 PRO este un flagship, va duce lejer 6-7 ani indiferent de update-uri, problema la telefoane vechi este bateria, care se cam duce dupa ~2 ani.

| gelu1970 a răspuns:

Ai dat funda însă nu asta e important.
Ca dispozitiv, p30 e excelent.
Însă zilele trecute au publicat o listă cu telefoanele Huawei ce au să își facă update la Harmony OS de Huawei.
P30 e în acea listă. Și când o să primească acest update adio Android și servicii Google. Ei spun că e pentru 2021.
Cine știe?

| George12356456 explică (pentru gelu1970):

Salut! Mulțumesc mult pentru răspuns. Ai putea, te rog, sa îmi dai un link cu acea postare? Mersi!

Răspuns utilizator avertizat