| Kulip a întrebat:

Salut, ce sfat imi dati. sa cumpar Iphone 6s sau Samsung Galaxy S7 edge? Vreau sa stiu si de ce e mai bun unu ca celalalt...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Samsung clar

cpu mai mare, mai mult RAM, rezolutie mai buna, baterie mai mare

| Adry05 a răspuns:

Samsung mereu e peste Iphone si mereu se raspunde asta, serios, intrebarea asta e de vreo 2-3 ori pe zi, chiar nu poti incerca sa cauti putin inainte?

| Pool77 a răspuns:

IPhone 6S comparat cu S6 meu.
Sa stii ca, 6S ul nu e nu stiu ce, da a batut S6 lejer, insa in browsing a cam tinut fata S6.
Nici camera nu e ce stiu eu ce, cea frontala e mult mai colorata la S6 insa, iPhone ofera mai multe detalii.
Iar la reboot, jocuri se misca la fel, exista cazuri cand bate S6 sau 6s.
S7 bate iPhone 6S degajat, pe Youtube ai sa vezi mai multe video-uri cu cele doua, insa nu le da importanta unele sunt facute de careva firma "sponsorizate" si favorizate.
Apropo, rezolutia si luminozitatea e mult mai buna la Samsung.