| mikeyr0cks a întrebat:

Ce telefon as putea sa iau la schimb pe un Samsung Galaxy S8 Plus?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unul de valoare apropiata ca second-hand.
Ai grija sa nu iei la schimb unul stricat, am mai fost cazuri happy

| CM7YRE a răspuns:

Fizic "orice telefon". Depinde de ce vrei tu si de persoana care iti ofera; poate gasesti omul care vrea sa-ti dea mai mult decat ceri pe el; sau (cel mai probabil) poate gasesti persoane care nici ce ceri tu nu o sa-ti dea. E vorba de cerere si oferta.

| mikeyr0cks explică (pentru CM7YRE):

M-ar interesa un IPhone. Cam ce Iphone as putea sa iau?

| CM7YRE a răspuns (pentru mikeyr0cks):

Nu s-a inteles bine ce am spus? Conteaza ce persoana gasesti. Cine stie... poate unii nu si-ar da decat iphone 5-ul pe asa ceva. Poate altii chiar ar cumpara un Iphone XS sa ti-l dea tie la schimb (extra ipotetic dar e posibil). Depinde la cat iti evaluezi tu telefonul si la cat isi evalueaza telefonul persoana cu care vrei sa faci schimbul. Piata e foarte mare, mai ales daca dai de cineva care chiar vrea modelul tau.