| Kardolei a întrebat:

Ce telefon imi recomandati sa aleg intre un Samsung s10 plus si un iphone xr?

Răspuns Câştigător
| Ionut659 a răspuns:

S10 plus sau mai strânge bai și ia-ti un s20 sau dacă vrei gaming ia-ti Asus rog phone 2. Costă cam 4000-5000 lei. Un telefon mai bun ar fi Xiaomi Mi 9T pro care nu are camera pe fata și altceva mai interesant. Are ecranul full gol și dacă tragi de el în jos va apărea o cameră foarte toată sau dacă vrei o poză doar apeși pe app și îți va sări o mică camera că un fel de card din carcasă și îți va face o poză. Este din 2020 și merită 1900-1700lei.(Xiaomi Mi 9T pentru poze și 70%gaming)

(Asus rog phone 2 vine cu un echipament de ultimă generație cu mânere, console, căști etc. dar are și cameră bună)
(S20 este u fel de s10 doar că are componente cu 90%mai bune. Cameră zoom ×100 și poze de nemaivăzut dar la gaming e ok putând fii că Asus rog phone 2 cam la 70%)
--------------------------

La iphone așteaptă iphone 13 sau nu îți mai lua căci nu se cam merită dar ip.13 s-ar putea să fie mai bun decât s20 dar în nici un caz decât s20 ultra sau ultra max.

Sper că te-am ajutat cu câteva info. suplimentare.
Sunt expert în telefoane dar cam 40% dintr-un expert licențiat sunt.
Alege ce vrei dar eu zic să ei Xiaomi Mi 9T sau Asus rog phone 2.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Samsungul il recomand cu toata inima, fiindca isphone-ul este doar de fite, pentru snobii cu bani, fiind scump dar calitativ sub Samsung.

| MValentin a răspuns:

S10 plus iti recomand din tot sufletul

| Ionut659 a răspuns:

Deci ce ți-ai ales din mesajul meu? Cel cu funda? Dacă ți la i luat să îl porți sănătos.

| alecsawng01 a răspuns:

As alege oricand Samsung in loc de iphone

| DabiJaWL a răspuns:

Iphone XR e un esec total pentru Apple, nu se compara nici cu S9