| maphiotul a întrebat:

Salut.
Cei care aveti cartela Orange in telefon, aproximativ cat scoateti download si upload in internet speed test pe datele mobile bineințeles, nu pe wifi de acasă? (în medie)
Va rog sa raspundeti doar cei care aveti android pe telefon, nu ios.
Mersi

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

6.4 Mbps download si 2.7 Mbps upload.
Dar ori nu am 4G pe ambele sloturi sim, ori cartela mea, fiind veche, nu suporta decat 3G.
A doua cartela are intotdeauna 4G, dar nu e Orange.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cartela cealalta (Telekom) a scos 35. 3Mbps download si 17.4 upload, dar cum ziceam, aia e 4G, cea Orange, nu.

| maphiotul explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok.mersii
Cam asa imi scoate si mie
Oricum is relative testele
Difera de la site la site, cel putin la mine

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru maphiotul):

Am facut toate testele pe digi.ro
Dar sa stii ca ma folosesc permanent de cartela Orange, si nu se simte viteza mica. Reteaua lor e foarte ok, merge inclusiv Youtube pe rezolutii bune, fara intreruperi.

| maphiotul explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mie cand pun doar pe 3g imi merge foarte prost
Posibil din cauza cartelei, ceva bug
O sa merg totusi sa schimb cartela, dar ca nu am vrut pentru ca mi-a schimba doar daca o inregistrez pe numele meu

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru maphiotul):

Eu am schimbat-o de doua sau trei ori, cand eram in liceu. Le-am dat si datele mele, nu aveam de ce sa ma feresc. Dar ultima data am schimbat-o pe vremea 3G/3G+.

| maphiotul explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nici eu nu ma feresc de nimic
Doar ca măcar atata doză de libertate vreau sa mai păstrez
Suntem controlați si monitorizati 99%