| maphiotul a întrebat:

Salut.
Va merge internetul pe date mobile(nu pe wifi) in timp ce vorbiti la telefon cu cineva?
Intrebarea se adreseaza posesorilor de cartelă pre pay (nu abonament) de la Orange, care au doar o singură cartelă in telefon(nu două) si telefon cu android, nu iphone-uri.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Sub Android 8 imi mergeau datele mobile in timp ce vorbeam la telefon dar dupa ce telefonul s-a upgradat la Android 9 nu au mai mers.
Doar dezavantaje am avut cu Android 9. Nici un plus nu am vazut la el. Doar minusuri. Si de atunci se termina si bateria mult mai repede.

| maphiotul explică (pentru Lioana):

Exact
Si de cand am trecut la 12 nu mi se mai incarca bateria wireles.nu ca ar fi foarte important, doar ca idee
De aia mai am o intrebare pe TPU cum sa fac downgrade.dar se pare ca e tare complicat

| maphiotul explică (pentru Lioana):

Am bagat acum cartela intr-un Samsung s5 dea meu mai vechi, are android 6
Merge perfect internetul in timp ce vorbesc, am incercat si download si streaming pe Youtube totul merge perfect
In loc sa aduca avantaje update-urile aduc mai mult dezavantaje

8 răspunsuri:
| anonimulll12345 a răspuns:

Maxim foarte incet dar de multe ori se opreste total

| maphiotul explică (pentru anonimulll12345):

Hmm...ciudat
Daca nu te superi ce cartela ai si ce android?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru maphiotul):

Cartela Orange, pe toate telefoanele exemplu acum am android 9

| Banned993218 a răspuns:

Daca vorbești la telefon, in apel normal, datele mobile nu funcționează pe niciun model de telefon fiindcă rețeaua este ocupată.

| maphiotul explică (pentru Banned993218):

Nu e adevarat
Mi-a functionat perfect pe date mobile in timp ce vorbeam
Cred ca de cand am facut update la android nu mai merge

| maphiotul explică (pentru Banned993218):

Ia uite ca pe Samsung s5 imi merge perfect
,, nu funcționează pe niciun model de telefon" ai incercat tu personal pe toate modelele?
Vorbesti sa te aflii in treabă și tu