| Alex99999999 a întrebat:

Cica este un fel de aparat care pui telefonul pe el, aparatul in priza si se incarca telefonul fara incarcator. Cum se numeste? este compatibil cu zte axon 7 Mini? As vrea mai multe raspunsuri la a doua intrebare.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Cica" se poate numi incarcator wireless (oare)? Incarcatoarele wireless nu functioneaza pe orice fel de telefon, si, nu cred ca te "ajuta" cu mult faptul ca nu legi un fir sau nu. E o "economie" de cateva secunde (fata de alte avantaje/dezavantaje). In general Samsung are asa ceva doar. Nu inseamna ca nu poti sa "iti faci" unul, dar slabe sanse.

| Alex99999999 explică (pentru CM7YRE):

Da dar cred ca mi am stricat mufa la telefon si am zis sa mi iau asa ceva.

| CM7YRE a răspuns (pentru Alex99999999):

Asta-i alta problema. Totusi la specificatii scrie ca nu ai incarcare wireless;
http://www.ubergizmo.com/products/lang/en_us/devices/axon-7-mini/
"Wireless Charging No"