| Rommeo a întrebat:

Salut,cine a detinut sau detine un Lenovo zuk 2, as vrea sa stiu si eu mai multe despre el pentru ca vreau sa mi l iau si eu. Am inteles ca ar avea cam multe probleme de soft si cica ar veni cu rom de china, ca asa ca si specificati sta foarte bine (snapdragon 820, adreno 530, 4 Gb ram etc). Ceva pareri?

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Din ce văd niște neserioși pe la răspunsuri.

Am avut și eu ochii pe Lenovo ZUK Z2 însă nu mă încumet la el din cauza soft-ului.
Modifici soft-ul = pierzi garanția

Și tare îmi este că soft-ul cu care vine e cu probleme pe partea de optimizare a bateriei.

| Rommeo explică (pentru SilviaDulcik):

Ms totusi, vad ca am primit numai raspunsuri aiurea, asta e. Nu stiu care e treaba dar nu mai este ce a fost TPU-ul. Fe asta nici nu prea mai activez in ultimul timp pe TPU.

| Alll3x a răspuns:

NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2016, May
Status Available. Released 2016, June
BODY Dimensions 141.7 x 68.9 x 8.5 mm (5.58 x 2.71 x 0.33 in)
Weight 149 g (5.26 oz)
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.0 inches (~70.6% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~441 ppi pixel density)
Multitouch Yes
- ZUI 2.5
PLATFORM OS Android 6.0.1 (Marshmallow), upgradable to 7.0 (Nougat)
Chipset Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820
CPU Quad-core (2x2.15 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo)
GPU Adreno 530
MEMORY Card slot No
Internal 64 GB, 4 GB RAM
CAMERA Primary 13 MP, f/2.2, phase detection autofocus, LED flash
Features 1/2.6" sensor size, 1.34 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video 2160p@30fps
Secondary 8 MP, f/2.0, 1.4 µm pixel size, 1080p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- 24-bit/192kHz audio
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 4.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
Radio No
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
FEATURES Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging (Quick Charge 3.0)
- MP4/H.264 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Po 3500 mAh battery