| Ciaordel a întrebat:

Salut! Cine știe cum se poate schimba parola de la wi-fi la telefon?

8 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Te duci in browser si scrii acest ip 192.168.1.1
La username scrii blank iar la password admin.
Dupa iti va intra intr-un meniu unde cred ca te poti descurca pe cont propiu. Cauta ceva cu numele SSID sau WLAN Settings, de obicei acolo gasesti numele si parola retelei pentru a le putea modifica.

| GeanaIustin1 a răspuns:

Daca te referi la Hotspot, intrii in setari la " Conexiuni" dupa la Hotapot mobil si Tehtering, si acolo schimbi parola si numele hotspotului.

| Ciaordel explică (pentru GeanaIustin1):

E de la corector. La telekom am vrut sa spun?

| Vladikxq a răspuns:

Intri pe 197.168.1.1 poate fi si 197.168.0.1 pe google, nu mai stiu exact cum e la telekom, si o sa-ti apara sa te loghezi cu user:pass, te uiti in spatele routerului ce parola si user e, default e admin:admin, scrii la amandoua admin, si apoi intri la WLAN settings, sau cv de genu, nu mai stiu cum e site-ul facut la telekom.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vladikxq):

"acum 2 ore | Vladikxq a răspuns:
Intri pe 197.168.1.1 poate fi si 197.168.0.1 pe google"
m-ai rupt, deci fara google nu iti setezi internetul pe routerul wifi... CORECT?!?
GEEZAZ

te duci pe telefon, calculator, etc si te uiti la cum e configurata connexiunea, iti v-a spune acolo un IP care de obicei incepe cu 192.168 iar la gatway un alt IP si ala e ip-ul routerului, pe ala il bagi in browser si asa intrii pe router, dupa aia, D-zeu cu mila, unele routere au parola scrisa pe ele, altele o au default (admin/admin de obicei) altele nu au parola dar au cont, mai e si cazul cand cineva ti-a setat routerul si a pus o parola pe care trebuie sa stii, etc.
NOTA BENNE: vorbesc de contul si parola de administrare a routerului, nu de parola de wifi care se seteaza din acea administrare

| Vladikxq a răspuns (pentru Zuzu1991):

laughing))) esti cam redus mintal, vad, nu mai cauta atentie, baiatu.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vladikxq):

Uuuuuuuu, ma doare, RAUUUUUUU

deci, hai sa recapitulam, TU debitezi ABERATIA ca fara google nu ai cum sa setezi internetul, cu toate ca nu POTI sa ai google pana nu merge internetul
apoi iti si permiti sa insulti

ghici cine e de fapt redus mintal...

| Vladikxq a răspuns (pentru Zuzu1991):

Esti nascut in 91 da esti atat de prost. jur. nu mai comenta atata.