| Pesha a întrebat:

Cum resoftez un Nokia 6700 classic?

Răspuns Câştigător
| Bianca4926 a răspuns:

Nu merge decat daca e...
LG
LG Cookie
Nokia C3
Iphone
Apple
SAU...
orice telefon cu android
P.s daca vrei sa stergi tot apasa STERGE la fiecare chestie sai intra in setari la setari memorie si dai golire memorie...
Daca dai pe stergere memo sau nr.memo,iti sterge nr tau de telefon si iti dezactiveaza carela sau abonamentu..depinde ce ai tu.
O spun din propria experienta

fundita? puppy dog eyes puppy dog eyes

1 răspuns:
| Alex22blue a răspuns:

Buna,poti resofta telefonul la un service Nokia din orasul tau SAU daca stai in oras sigur sunt locuri unde se decodeaza telefoane si acolo poti sa il resoftezi si daca vrei sa iei singur masuri poti sa ii dai un master reset, faci urmatoarea combinatie de butoane pe care le apesi simultan
*+3+butonul verde de apel + butonul de pornire
Apoi iti va cere un cod care daca nu e schimbat de tine e 12345.
acest cod va curata softul actual prin stergerea datelor din telefon, asa ca daca ai date sau contacte importante ar fi bine sa le savezi pe un card sau un sim.
Eu asa am facut cu Nokia 6303 clasic al meu, in loc sa dau banii pe softuri noi, l-am curatat cu acel cod si acum inca merge brici. Baftahappy