| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, daca am cartelă Vodafone și vreau să trec la abonament am reduceri cand achizitonez telefonul dorit sau?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ai.
Dar sfatul meu este sa negociezi cu ei. Adica, daca ei iti ofera un pret, tu spune-le ca (acelasi produs) il vrei mai ieftin.
Si daca nu vor dori, pleci de acolo si mergi la un alt centru Vodafone. Si daca ti-l vor da mai ieftin cu 100 de lei decat ti-au facut ei oferta, si tot e ceva. Fa-ti curaj si negociaza cu ei; spune-le ca il vrei mai ieftin.

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 explică (pentru anonimg):

Man, gen vreau sa iau un telefon la abonament si el E 13 euro as putea negocia abonamentul? Vei primi si funda!

| anonimg a răspuns (pentru java12345678901211144133ytrytu78909876545):

Abonamentul nu cred ca il poti negocia, ci doar pretul telefonului (dar poti incerca). Daca telefonul este doar 1 leu, atunci nu mai ai ce sa negociezi. Ci vei putea negocia daca iti vei lua un telefon mai scump.
Nu pentru funda am scris. Mai asteapta raspunsuri.
Acum oricum este Pastele si nu este deschis nicaieri. De marti incolo.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Ofertele de la Vodafone în general sunt bune dar cum a scris anonimg trebuie să negociezi abonamentul.