| literallythesamebruh a întrebat:

Salut! Dacă am un telefon android codat într-o rețea, după resoftare acesta va mai fi codat?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Cumperi un SIM prepaid cu 1 Gb trafic de internet si ai rezolvat problema.

De obicei resoftarea sterge toate datele.

Daca e un mobil vechi, ai sansa ca datele sa nu fie cifrate si ti le poate citi la orice post de reparat mobile.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Android codat? Asta nu se mai practica de ani de zile in UE.

| literallythesamebruh explică (pentru doctorandus):

E un Samsung mai vechi pe care am niste date importante, și din nu știu ce motiv nu îl pot conecta la wi-fi ca să accesez ceea ce îmi trebuie. Singura modalitate ar fi datele mobile.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Adica eu n-am auzit ca s-ar mai vinde mobile care au SIM Lock.

| doctorandus a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Cumperi un SIM prepaid cu 1 Gb trafic de internet si ai rezolvat problema.

De obicei resoftarea sterge toate datele.

Daca e un mobil vechi, ai sansa ca datele sa nu fie cifrate si ti le poate citi la orice post de reparat mobile.