| paul55 a întrebat:

Daca vreau sa am wi-fi in toata casa, stiu ca am nevoie de un router, asa ca am cautat ceva pe eMAG, dar nu am o companie sau ceva mare, si nu cred ca e nevoie de ceva de 3200mb/s sau ceva gen, doar sa mearga decent. Si, acum vreau sa va intreb, acest router este bun? http://www.emag.ro/......DJ1SJBBBM/

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Daca ne poti da si cateva detalii in mare:
1. Cat de mare este locuinta?
2. Peretii sunt sau nu cu fierbeton?
3. Mai ai alte elemente care pot interfera cu wf?

| paul55 explică (pentru Bogdy2k):

Pai, deocamdata stau intr-o casa mai veche, din lut si cu furci de salcam parca. Casa, hmm, nu este chiar mare, dar ca sa iti dai seama are 4 camere, un hol, o bucatarie, o baie si inca un hol mai mic. Alte elemente, pai inca cateva telefoane si o tableta, dar calculatorul nu stiu daca se pune, dar cred ca da.

| Bogdy2k a răspuns (pentru paul55):

Probabil tu ai luat-o ca pe o gluma sau nu stiu.
Te-am intrebat daca ai fierbeton in pereti sau e facuta din bca sau caramida pentru ca asta conteaza foarte mult, ca sa iti dau un exemplu fierbeton-ul scade enorm de mult calitatea semnalului wifi, mai concret daca tu pui routerul intr-o camera cu pereti ce contin fierbeton iar tu stai in camera cea mai departata pe unde ar mai trebui sa treaca semnalul wifi inca prin 1-2 pereti cu fierbeton pana sa ajunga la tine acolo nu o sa ai semnal. Si tot nu mi-ai raspuns la intrebarea cea mai importanta daca are sau nu fierbeton, daca e cu fierbeton iti trebuie un router ceva mai bun. adica mult mai bun ca sa acoperi toata casa cu un semnal de buna calitate, daca casa e fara fierbeton adaugat in peretii interiori ar fi de ajuns si acel tenda.

Si sa stii ca daca era o casa din lut aveai semnal si in fundul curtii la toaleta.winking

| paul55 explică (pentru Bogdy2k):

Ok, o sa iau un router mai puternic daca zici ca nu prea trece semnalul prin peretii cu fierbeton.

4 răspunsuri:
| Iliuta_Spiridon_2000 a răspuns:

Am avut router Tenda si nu e bun! Mi s-a stricat!
Si acuma am de vreo 3 ani un router TP-LINK de la eMAG 300Mbps foarte bun recomand http://www.emag.ro/......EBC92BBBM/