| GrandTheftAutogamer97 a întrebat:

De 2 zile tot primesc apeluri si mesaje cu continut obscen si deranjant de la niste dobitoci, atat cu numere private, cat si cu numere necunoscute (nu le raspund nici la apeluri nici la mesaje plus ca mi-am instalat o aplicatie de blocare apeluri si sms-uri, dar tot enervant este).Ma gandesc sa-mi schimb numarul de telefon pentru ca a devenit prea stresant si penibil.Sunt deranjat si la 2-3 dimineata.E o solutie schimbarea numarului? Sau as putea apela si la politie in caz ca prostiile astea nu inceteaza? Va rog sa nu incepeti cu mistocareala.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cobra2015 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un Vodafone si sa aflii numerele private, iar cu ele te poti duce la politie si totul se rezolva, dar sa ai toate dovezile sa nu stergi nimic happy.

| Mihai12Best a răspuns:

Salut
Si eu m-am confruntat cu probleme de genul
Sfatul meu : Daca doresti sa nu mai primesti apeluri, mesaje de pe numere private seteaza la restrictionare apeluri
Numerele ascunse
Acestea vor fi respinse automat