| Aztecul a întrebat:

Cum blochez mesaje de la numere necunoscute?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gasesti aplicatia Blacklist Plus in Magazin Play. Gratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Android 7, 8 sau mai sus, ai in setarile mesajelor aceasta functie. Nu stiu exact unde, dar in dreapta sus ( in mesaje ) ai cateva puncte in diagonala. Pe acolo. Ti-as explica mai detaliat, dar nu mai am telefoane cu Android 7 sau 8 ca sa iti explic mai bine. Am avut cu Android 8 dar mi s-a stricat telefonul si acum am un jaf pana iau altul. Retine ca mesajele blocate vor intra intr-un folder special. Mesajele tot poti sa le vezi, numai ca nu iti va da sonor si nu va aparea pe ecran ca ai mesaj nou.

Iar daca vrei sa le blochezi de tot, atunci aplicatia Call Blacklist Pro ( creat de Vlad Lee ) din Magazin Play. Aplicatia nu e gratis, costa vreo 6 lei. Cel putin eu atat am platit pe ea acum 2 ani. Dar partea proasta este ca, pentru a bloca mesajele cu aceasta aplicatie trebuie sa setezi mesagerie principala aplicatia Call Blacklist. Am folosit aplicatia cand am avut Android lollipop. Apoi am facut upgrade la Android mai ridicat si a venit androidul cu functii mai interesante.
Toate cele bune!