| AlexandruInu a întrebat:

Salut, de aproximativ o luna ma suna numere din alte tari...
Astazi am fost sunat de 10 ori din: Regatul Unit, Belgia, Moscova, Instambul, Germania, Ungaria, Rusia, Brazilia si Franta, nu am raspuns la ele, din cate am inteles sunt ceva boti sau ceva virusi ce iti fura datele personale. Dar nu le mai suport astazi de 10 ori, acum 2 zile am fost sunat toata noaptea, efectiv cate 2 apeluri pe ora. De la 23:00 pana la 7 dimineata. Si nu puteam pune telefonul pe silentios din anumite motive personale.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Rusia și Moscova sunt pe aceiași teritoriu (una e capitala celelalte).
De ce nu blochezi numerele străine? Adică sa setezi în asa fel încât sa primești apeluri numai de la cei din agenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat, pur și simplu le blochezi și gata, ai terminat.

| FetitaZapacita a răspuns:

Schimbati numărul sau dacă ești sunat de pe același numere blocheazale