| Moale_Bogdan_1994 a întrebat:

De curand mi-am luat un iphone 4 nu nou. Vreau sa stiu daca bateria tine bine.
Utilizare:5 ore, 55 minute
In repaus :22 ore, 49 minute
Din baterie a mai ramas 15%
Am folosit telefonul doar petru vorbit si mesaje.

19 răspunsuri:
| Mihalache_Stefan_Daniel_1969 a răspuns:

Si eu am iphone 4 dar am bateria in utilizare : 7 ore 40 minute si in repaus: 24 ore. nu cred ca este buna bateria sau...

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru Mihalache_Stefan_Daniel_1969):

Am sunat pe cineva care se pricepe si a zis ca nu are rost sa schimb bateria ca tot asa o sa tina...

| Moale_Bogdan_1994 explică:

Oare sa schimb bateria? Ma puteti ajuta cu niste pareri?

| Moale_Bogdan_1994 explică:

Am gasit de unde sa iau baterie : http://www.gsmnet.ro/......--20694.As dori niste parari.

| mont a răspuns:

Si al meu tot cam atat tinea la inceput, acum mai putin. Smartphoneurile nu sunt telefoane pentru cei ce vor autonomie mare! Daca vrei sa tina mai mult exista niste sfaturi, insa ce sens mai are atunci un smartphone?

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

Nu mi se pare normal ca la un smartphone cum este iphone sa scada bateria asa.Nici nu am folosit 3G.Nici wirless.Doar am vorbit si am scris mesaje.

| mont a răspuns (pentru Moale_Bogdan_1994):

3G-ul e dezactivat din meniu? Te-ai jucat vreun joc pe el? Aplicatiile le-ai inchis?

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

3G-ul e dezactivat.Jocuri nu m-am jucat. Aplicatiile le inchid:apas de 2 ori consecutiv pe butonul home si imi apare o lista si le inchid pe toate.

| mont a răspuns (pentru Moale_Bogdan_1994):

Luminozitatea cum e? Nivelul semnalului in zona ta? wifi si bluetooth sunt activate? Dar datele mobile? Daca luminozitatea nu e prea mare, iar restul dezactivate incearca un restore, poate ai vreo aplicatie problema. Oricum e bine sa ai si baterie externa, eu mereu am la mine astfel nu mai am probleme cu autonomia.

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

Luminozitatea e pe mediu.Semnalul este bun. Wifi si bluetooth sunt dezactivate, datele mobile la fel.Nu pot sa i dau restore pentru ca l-am cumparat la mana a doua si proprietaru a zis ca nu mai stie parola de la icloud, a fost un dezavantaj pentru el ca a trebuit sa il vanda mai ieftin.

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

Incarcatoru nu e original.Ma refer ala care il bag in priza e de la un Samsung.Dar cablul e original.il incarc la pc si tot asa tine.

| mont a răspuns (pentru Moale_Bogdan_1994):

Aoleu! Zi mersi ca merge si daca merge, nu mai comenta nimic de baterie si nu mai incerca sa o schimbi. Problema cu iCloudul e foarte grava!

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

De ce sa fie foarte grava problema? Atata timp cat nu i dau restore nu ma afecteaza cu nimic.

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

Ma afecteaza cu ceva icloud?

| mont a răspuns (pentru Moale_Bogdan_1994):

Chiar foarte mult, in orice moment te poti alege cu telefonul blocat si imposibil de deblocat! Mare teapa ai luat sa cumperi un telefon cu iCloud!

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

Pai de ce sa ma aleg cu telefonul blocat daca nu i dau resetare.Doar atunci imi cere parola de la icloud.

| mont a răspuns (pentru Moale_Bogdan_1994):

Poate oricand aparea o aplicatie problema care sa ceara resetare. Sau alt motiv, sau chiar sa il blocheze de la distanta vechiul proprietar! Am zis, zi mersi ca merge si roaga-te sa mearga in continuare nu sa tina bateria!

| Moale_Bogdan_1994 explică (pentru mont):

Vechiul proprietar nu il blocheaza.Cum sa il blocheze daca nu mai stie parola.Si el a iesit in pierdere ca a trebuit sa il dea mai ieftin.Si in plus e prieten cu mine.