| Danutzzzzzz288 a întrebat:

De curand mi am luat un iphone XS de pe un site insa acesta nu a venit insotit de incarcator (acumulator) ci doar de cablu. Nu am mai avut iphone pana acum doar Samsung. Intrebarea e pot incarca Iphone ul cu acumulatorul de la Samsung fara sa stric bateria de la Iphone?

3 răspunsuri:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

De dupa Iphone x nu mai primesti incarcator. recomandat e sa folosesti un incarcator strict de iphone ci nu de Samsung

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut, nu se strica nimic stai chill. Dar incarcatorul standard de Samsung/iphone incarca foarte incet, ia-ti unul care poate incarca cu 18w.

| adrianjk a răspuns:

Ai grija sa incarci doar cu incarcator de iph ca daca nu. o sa ii reduci procentu bateriei si o sa trebuiasca sa il incarci mai des