| LeoLeoLeoo a întrebat:

Salut,detin smartphone-ul Philips S398 cu procesor quad core de 1, 3 Ghz si 1 GB de RAM, si cu android 4.4.2 kitkat. Am o nelamurire cu privire la nefunctionarea jocului pokemon go,am vrut sa-l joc dar telefonul iese mereu din joc, pornesc jocul apoi apare un fundal alb este precedat de unul negru iar dupa cateva secunde telefonul revine la meniul de aplicatii!
Este pisibil sa fie de vina capacitatea de stocare care este full?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inchide celalalte aplicatii care functioneaza in acelasi timp, s-a eliberezi cat mai multa memorie de lucru (RAM). Nu strica s-a stergi si fisierle temporare, s-a optimizezi functionarea. Pentru asta poti folosi aplicatia gratuita Ccleaner.

| AtotstiutirulNecunoscut a răspuns:

Ram-ul este full. Asta se întămplă cănd ai multe jocuri/aplicaţii în tel. gen: NFS, RR3, Gangstar Vegas...etc...
Eventual mai şterge din aplicaţii, iar ca să-ţi verifici memoria RAM : Setări > Memorie, apoi glisezi de la Stanga