| wls5 a întrebat:

Am un Philips S398 si are GPS (Android). Cand dau pe >>Setari-Aplicatii-Toate imi arata ca am o aplicatie care se numeste YGPS. Dar nu este in meniul "toate aplicatiile" si daca dau pe Informatii despre aplicatie nu pot sa dau Lansare. Stiti cumva cum pot activa acel YGPS? Adica GPS-ul telefonului?

Răspuns Câştigător
| TheCosmin02 a răspuns:

Eu am galaxy s4 si nu stiu cum e la tine dar aia e ceva ajutator la gps

ce e gps?: este ceva de care te poti folosi cand vrei sa ajungi undeva cu masina si nu sti drumul...

vezi ca ai o aplic. numita "navigare" (aplic de la google).
deci la asta ajuta...

1 răspuns:
| wls5 explică:

Nu am o aplicatie "Navigare" preinstalata (cred ca preinstalata ar trebui sa fi e)