| razvanadi a întrebat:

Salut,detin un Galaxy Ace de la PORTOCALA si patesc sa cada semnalul brusc intampinandu-ma cu mesaj-ul,,Numai Apel Urgenta!" de la ce poate fii, maicamea care deinte un galaxy mini nu are aceasta problema nu stiu ce sa fac tin a mentiunez ca mi se intampla rar dar de cele mai multe ori se intampla cand mi-e lumea mai draga.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai fost cu el la Service Orange să întrebi despre ce este vorba?

Eu cred că e o problemă cu telefonul ( sau cu cartela ), deoarece NU ar trebui să se întâmple des acest lucru.

Dacă "problema" apare doar o dată la 1-2 săptămâni ( sau mai rar ) şi durează doar câteva minute, atunci e acceptabil.

Toate cele bune.

| Anorge a răspuns:

Salut! poate fi una dintre următoarele cauze:
1. SIM-ul s-a demagnetizat (îl schimbi şi merge)
2. Telefonul are o problemă (nu ştiu cănd l-ai cumpărat, dar dacă înca mai e în garanţie trimite-l in service)