| NutellaLover69 a întrebat:

Salut, fiinte!

Deci iata ce s-a intamplat: tata mi-a tinut telefonul meu ( HTC Desire 310 ) lipit de al fratelui meu ( tot HTC Desire 310 ) toata ziua.

Cand a venit seara de la serviciu si i-am cerut telefonul ambele erau foarte incinse si cand l-am deschis pe ecran scria sa scot bateria etc.

Am scos-o, l-am lasat sa se raceasca cat a trebuit, l-am repornit, toate bune.

Totul mergea, fiecare aplicatie, nimic stricat, bun.

Problema e ca acum se descarca mult mai repede ca inainte si se incarca mult mai incet.

Imi puteti spune de ce s-a intamplat asta si cum sa rezolv, va rog?(daca se poate fara sa trebuiasca sa inlocuiesc bateria)

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Presupun ca au interactionat intr-un fel, fie s-au incurcat reciproc, fie au incercat sa porneasca ceva, cert e ca s-au utilizat excesiv, iar bateriile daca stau la caldura se strica, prin urmare ar putea fi necesara schimbarea bateriilor.