| Anonim111111111111 a întrebat:

De curand mi-am luat un Samsung Galaxy Note N700 (note I) la mana a doua, telefonul arata impecabil, folie mata pe ecran, husa si tot ce trebuie.
Mi-a mers telefonul "in suturi" 2 saptamani, adica rula excelent orice joc, mergea pe wi-fi, internetul excelent, dar din cand in cand se stingea singur, iar ca sa il aprind trebuia sa-i scot bateria si sa o pun la loc.
Iar astazi dupa ce l-am incarcat s-a stins si stins a fost.
Cand dau sa-l aprind sta 2 secunde acolo unde scrie "Samsung Galaxy Note N7000) si dupa se stinge, si tot asa. Am reusit sa intru la recovery mode si i-am dat wipe data factory/ cache, dar dupa aia tot asa s-a intamplat. Daca il bag la incarcat imi arata aia verde cum se incarca, iar daca scot cablul se stinge.
Sa fie problema la acumulator?
Sa-mi comand un acumulator nou?
Mentionez ca telefonul nu a avut nicio problema la performanta, adica rula excelent orice aplicatie cu android 4.1.2.
Astept parerile voastre!

8 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Din pacate telefonul a avut un overcloking si s-a ars procesorul!
"vreau sa il aprind, sta 2 secunde cu logoul de sam..si se opreste"=procesor prajit! succes in achizitionarea de second hand!

| Anonim111111111111 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Eu nu cred, eu cred ca bateria este de vina, atata timp cat incarcatorul este bagat in telefon, el sta aprins si arata cum se incarca, dar daca scot bateria nu mai sta. Dar nelamurirea mea cea mai mare este urmatoarea : De ce nu porneste cu incarcatorul bagat? Pff, daca era procesorul ars nu se mai aprindea deloc.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru Anonim111111111111):

Ai auzit de flash memory?
e ca si cum ai instala un windows fara hard! si se poate.
dar in cazul tau cat sta la incarcat el incearca in zadar sa se deschida,. flashul incearca sa citeasca ceva ce nu mai exsista! (findca s-a ars)
Daca ai impresia ca e de la baterie te inseli! toate se interconecteaza, ecranul sta aprins din cauza la baterie findca are incarcatorul bagat in priza, care flashul la randul lui primeste comanda sa deschida sistemul (bootare) si procesorul sau nandul pur si simplu nu raspunde! tu ce crezi ca e? BATERIA?
mai gandeste-te...

| Anonim111111111111 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Ba' frate, tu gandesti ca mie mi-a pornit telefonul si am umblat pe el? Dar cu incarcatorul bagat, iar daca scot incarcatorul merge. Te duce si pe tine bibilica aia putin? Daca telefonul merge, ruleaza perfect, dar cu incarcatorul. Ce poate sa fie?

| Rolland_Rus_1997 a răspuns (pentru Anonim111111111111):

Frate incearca alta baterie

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru Anonim111111111111):

Alta baterie cred ca se impune ''frate''! Scuze pentru treaba cu procesorul!

| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Incearca o alta baterie, daca ai de unde.cat timp era pornit l-ai pus la incarcat? se incarca?

| Anonim111111111111 explică (pentru Rolland_Rus_1997):

Deci fii atent! I-am dat Wipe data factory/cache si apas pe POWER fara incarcator, iar cand apare Samsung Galaxy Note N7000 bag repede incarcatorul si dupa apare Samsung, iar dupa merge telefonul, dar daca scot incarcatorul se stinge.