| cosmin123456789123456789 a întrebat:

intrebare intrebatoare:cam cat timp tine bateria la un Allview p5 mini daca stau cam 3 ore pe net pe zi.Nu vorbesc prea mult la el si nici nu prea ascult muzica?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, bateria se "consumă"/descarcă în funcţie de câte aplicaţii sunt deschise simultan, într-o anumită perioadă de timp...

NU putem noi să aproximăm câte aplicaţii foloseşti simultan sau cât timp, precum nici modul în care ( şi când ) încarci tu bateria.
Deci, NU putem să-ţi spunem cât te va "ţine" bateria.

"Baterie

Capacitate = Li-Ion 1700 mAh

Tip incarcator = DC 5V, 500mA

Stand by = 240h

Convorbire = 300min"
SURSA : http://www.allview.ro/......cificatii/

Toate cele bune.

| Bizzle a răspuns:

Salut. happy
Cam toti stim ca daca stai pe net pe un telefon consumi baterie. Dar acum depinde de telefon, Allview e o marca foarte buna de telefoane, tablete etc. La mine la tableta ma pot juca pe ea sau sa stau pe net in jur de 5 ore. Dar acum depinde daca ai o imagine live[miscatoare] pe fundal iti cam scade din baterie cu 2%-1% la 2 minute. Sper ca te-am ajutat cat de cat. Baftawinking

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Nu mult! putin pentru ca netul buleste bateria! happy happy happy am patit-o