| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy mini 2 gt-s 6500. Daca ascult muzica sau umblu pe el in timp ce se incarca stric bateria?

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Indiferent ce telefon ai, e bine să nu umblii la el când se încarcă. Cu timpul va ajunge să-ți țină tot mai puțin bateria. Găsește-ți altă ocupație, eu am stricat vreo 2 telefoane așa + tableta și laptop-ul.
La fel, ar trebui să-l scoți din priză după ce s-a încărcat 100%, să nu-l lași mai mult.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

E bine sa nu faci asa ceva, deaorece in timp bateria se degradeaza.