| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare. Un telefon dual-sim poate fi folosit in două retele? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Poti introduce 2 cartele de la furnizori de servicii diferiti doar daca acel telefon nu este blocat pe o anumita retea.

Daca telefonul tau este blocat intr-o retea, poti face o deblocare contra cost la un Service GSM, pretul deblocarii variaza in functie de nivelul telefonului, pe scurt, daca ai un telefon scump, te va costa ceva mai mult pentru o deblocare.

4 răspunsuri:
| carmen1008 a răspuns:

Da

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Daca ai 2 cartele sim, da, se poate.

| Cazacu_Narcis_1993 a răspuns:

Da.

| elninoema a răspuns:

Da, de aceea se numeste dual sim, sa poti folosi doua cartele chiar diferite in acelasi timp