| Raul_Baciu_1994 a întrebat:

La cei X euro care i-am facut la cost suplimentar, se ia cursul valutar curent iar apoi se adauga TVA-ul? de exemplu, la 10 euro cost suplimentar si un curs de 4.5, imi vine pe factura 45 de lei sau 55( 45 * 1.24 ) de lei?

Răspuns Câştigător
| Adikis a răspuns:

Da. Se calculeaza costul suplimentar la cursul valutar actual dupa care se calculeaza si adauga valoarea de TVA pentru suma respectiva. Deci la 10 euro cost suplimentar cu euro la 4, 5 lei iti vin 45 lei + TVA de 24% = 45+10.8= aprox 55 big grin

| Raul_Baciu_1994 explică (pentru Adikis):

Asa ma gandeam si eu, mersi happy

1 răspuns: