| A7exutzu2 a întrebat:

La Huawei Y6 2018 spre exemplu, cum pot schimba pozitia ceasului din "Ecran Blocare" ca sa fie sus..sa mi-l arate in momentul in care deschid telefonul de la buton prin husa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui schimbate coordonatele ceasului in parametrii aplicatiei.

| A7exutzu2 explică (pentru Bula):

Cum anume?

| Bula a răspuns (pentru A7exutzu2):

Tu nu ai cum, doar daca programatorul ti-a lasat asemenea optiune de reglaj.
Daca nu, atunci trebuie facute modificari in programul aplicatiei sau in fisierele anexa, ceea ce nu este posibil utilizatorului de rand.