| AdiMihai25 a întrebat:

Salut, la Samsung Note 20 ultra, ce setare fac ca ecranul sa fie maxim la rezoluție pe margini?

2 răspunsuri:
| Natalie4u a răspuns:

Salut! Pentru a seta ecranul la rezoluția maximă pe margini la Samsung Note 20 Ultra, urmați acești pași:

1. Accesați meniul Setări.
2. Derulați în jos și apăsați pe opțiunea Display (Ecran).
3. Selectați opțiunea Resolution (Rezoluție).
4. Selectați opțiunea WQHD+ (3200 x 1440)
pentru a afișa rezoluția maximă pe margini.
După ce ați selectat această opțiune, ecranul ar trebui să afișeze rezoluția maximă și să arate mai detaliat și clar. Este important să rețineți că afișarea la rezoluție maximă poate afecta durata de viață a bateriei.

| AdiMihai25 explică (pentru Natalie4u):

Nu se intampla nimic.cel puțin la note 20 ultra.