| Ionescu777 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu ro-alert? Am dezactivat totul de la alerte gen amber, amenintari extreme, cmas... dar tot primesc notificari despre covid si sunt chiar enervante...azi am primit chiar 2.Detin un Huawei mate 20 lite. Multumesc.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La Xiaomi am dezactivat complet ro-alert:
setari-> parole si securitate-> alerte de urgenta.

| Ionescu777 explică (pentru anonimg):

Eu nu am asa ceva la setari-securitate. Si ce tine de alerte de urgenta am inchis tot din sunete-transmisii celulare.

| anonimg a răspuns (pentru Ionescu777):

Uite aici pentru Huawei (care nu are google):
https://www.isay.ro/cum-dezactivam-notificarile-ro-alert/

| Ionescu777 explică (pentru anonimg):

Nu merge. Totul este inchis si tot primesc zilnic ro-alert sa-mi aduca ei aminte ca e virus. Asta e.