| Badea_Adrian_1982 a întrebat:

Salut! Ma poate ajuta cineva cu cateva telefoane pana in 1000-1100 de lei? Puteti spune si telefoane putin mai scumpe ca poate le gasesc la resigilate. Fara telefoane sh plz.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Si cele resigilate tot second sunt, ca fapt divers. Sunt telefoane returnate de cei care le-au cumparat de noi si li s-a parut lor ceva in neregula cu ele. De obicei au semne de uzura si "testele" pe care le face vanzatorul cand primesc telefoanele inapoi sunt mai mult pe hartie decat in realitate.

Motorola are niste modele decente la banii astia. E suficient sa cauti pe eMAG si sa folosesti filtrele. Nu te orienta sub 4gb ram si daca e posibil macar 128gb stocare, ca altfel mai mult o sa te enervezi cu el.

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru VoidEternal):

Ma gandeam la un a33. E vreo 1300 pe eMAG. Eu am mai luat telefoane resigilate de la eMAG si nu am avut probleme. Am avut un s10 lite luat de la resigilate si nu am avut probleme. O cunostinta a luat a53 si il foloseste de vreo 6 luni fara probleme. In plus, peimesti si garantie 2 ani din cate imi amintesc. Revenind la subiect, am gasit Motorola g52 care ar fi in bugetul meu. Partea nasoala e ca primeste un singur update major, adica doar android 13 si are 4g, adica pe viitor nu va fi actual. Pe cand a33 primeste 4 update-uri majore. Daca stiti cumva si alte telefoane de la alte branduri cu 90 de hz minim si 5g puteti sa imi spuneti. Multumesc!

| VoidEternal a răspuns (pentru Badea_Adrian_1982):

Mai pune 100 de lei si ia-ti un oneplus:

https://www.emag.ro/......D0WT64MBM/

Desi daca vrei sa fii safe Samsung is the way.

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru VoidEternal):

Mersi!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ACUM la altex e la reducere A53. Tel-ul e beton

| Kizer a răspuns:

Huawei p20 lite sau Motorola one fusion+ le recomand cu incredere