| JE35u a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat? Vreau sa imi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg, nu ma pot decide, as vrea unu pana in 4200 lei. Sa imi iau Samsung s10 plus cu 128 GB sau un iphone xr cu 128 GB pe roșu? Eu ma joc mult pe telefon si aș vrea sa tină cateva ore bateria si sa ruleze bine jocurile. cum ar fi pubg..free fire etc nu ma pot decide si nu aș vrea sa fac o alegere gresită. Voi aveti unul din aceste telefoane, daca da cum ruleaza? E bun? Tine bateria? In jocuri cum merge? Nu vreau sa aiba buguri si lag. Precizez ca imi place sa fac si poze dar nu e o problema ambele fac poze minunate. Am un j5 si e jalnic dar la pretul pe care l-am dat pe el nu am pretentii. are probleme la reteaua 4G, datele mobile abia functioneaza si nu ma pot juca nici un joc acum ca am buguri si lag in jocuri. Ar trebuii sa imi cumpar peste 1 sau 2 deci aș putea sa ma gandesc si la varianta lui note 10 nu stiu. Un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Parerea e sa stai pana iese Note 10 si sa vezi daca nu te atrage mai mult.

3 răspunsuri:
| JE35u explică:

1 sau 2 luni asta am vrut sa spun*

| CobraRaptor a răspuns:

Iti recomand sa iei un Iphone XR Deoarece are multe functii bune, una dintre ele ar fi Siri, alta ar fi ca este un telefon de ultima generatie si alta ar fi ca ai fii mare barosan daca ai avea Iphone XR big grin

| JE35u explică (pentru CobraRaptor):

Multumesc! Dar nu prea ma ajuta siri. adica nu asta ma atrage la un telefon, vreau sa fie unul bun, performanță buna, sa duca bine un joc si aș vrea sa tina bine bateria. M-am uitat pe net la un s10 plus si la un iphone xs max iar xs max a scazut bateria lui mai repede de cat la un s10 plus in 20 30 minute in pubg, poate si la.xr la fel... o sa mai astept pana la note10 daca nu voi lua s10 plus sau ma voi gandii la xr happy sa ma uit si la recenzii. am citit ca iphone in general nu le țin bateriile. Eu nu îl iau sa ma laud happy