| Justusee34 a întrebat:

Salut, ma suna cineva cu necunoscut tocmai acum si ma cam enerva, eu am abonament la digi e vreo cale sa aflu numarul?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Blochează.

| Mosotti a răspuns:

E o cale, sa discuti cu cei de la digi, ca ei stiu f bine nr care te-a sunat, lor le apare, si sa iti zica numarul, vezi ce zic ei, le zici ca te suna insistent si vrei sa stii cine e. Tu fiind clientul apelat, ai dreptu sa stii cine te suna.

| Yuoia a răspuns:

Nu poti afla. Dar poti bloca pe oricine suna cu numar necunoscut. Exista optiunea asta. Sigur e o gluma proasta sau o razbunare. Altfel, nu ar insista.

| Mosotti a răspuns (pentru Yuoia):

Poate afla, firma de telefonie are nr celui care l-a sunat, nu ii apare lui, dar la aia apare f clar numarul, sa discute cu ei sa vedem daca-i da sau nu.

Le apare sigur ca am testat eu odata am pus nr acuns si am sunat la ei si la alte autoritati si uneori zice "ati sunat de pe numarul...", deci degeaba am ascuns nr.

Si trebuie discutat ca sa se scoata optiunea de anonimizare, ca sa se evite abuzurile, pe langa ca nu trebuie sa se mai dea cartele fara buletin, si asa sti clar cine e agresorul la o adica.

| isemilia a răspuns:

De ce nu blochezi numarul si gata?

| Mosotti a răspuns (pentru isemilia):

Omu a intrebat daca poate sa afle nr, ca sa block stie si el, centrala stie nr, poate sa-l spuna, ca nu te poti ascunde de centrala.
Poate suna la centrala sa zica ca cineva il tot suna si sa ii zica numarul.

| Andreiomul a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......ecunoscut/

aici e cineva cu aceeași întrebare poate te ajută ceva de aici