| cristymadaras94 a întrebat:

Salut, mi-am luat azi un Samsung galaxy mini2 s6500, dar problema este ca nu stiu cum sa il folosesc ca sa imi apara usb in my computer cand il conectez, ca aveam inainte un Nokia 6500 slide si era ft usor de folosit cand conectam la acel tel din start imi aparea folderele din tel, dar pe cand la samasung nu imi apare unde sa dau sa intru folderele lui, ajutati-ma daca puteti

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dai click pe el şi intri în "memoria" lui şi cauţi folderul care te interesează.

Ar fi indicat să ai instalat în Pc programul SAMSUNG Kies, pe care-l poţi descărca de pe site-ul oficial :

http://www.samsung.com/hk_en/support/model/GT-S6500HADTGY-downloads

| cristymadaras94 explică (pentru bursuc001):

Si acolo sunt 2 programe, pe care dau dintre?

| bursuc001 a răspuns (pentru cristymadaras94):

Intri în secţiunea "Software" ( vezi în stânga şi dai click pe "Software" ) şi de acolo descarci SAMSUNG Kies ( acolo e doar acest program ).