| nebunuldani a întrebat:

Salut.mi-am luat un abonament 4g acum o saptamana de la Telekom.si din cand in cand langa liniile de semnal apare un R mic in colt.iar pe ecran sus imi apare un semn al exclamarii intr-un triungi si scrie: "ati pierdut conectivitatea la date deoarece...". Acum o ora am sunat la relatii cu clientii si mi-au spus ca Roamingul e inactiv pe numarul meu de telefon.Totusi mie de ce imi arata ca sunt in roaming?

Răspuns Câştigător
| dia456 a răspuns:

Iti arata o clipa dar nu ai serviciul de roaming inclus in abonament.

1 răspuns:
| Negoita_Adi_1980 a răspuns:

Telekomul este format de fapt din 2 buc
1 cosmote
2 zapp-retea cumparata pentru net 3g
Daca setezi manual reteaua in 2g dispare R.ul, dar daca te bagi pe net apare din nou pentru ca anumite versiuni de Android nu recunosc frecventele telekom ca un intreg, ele cred ca esti in roaming.Nasol pentru cei de la granita.