| Cadri_Azis_1992 a întrebat:

Mi-am luat un card microsd Sony de 16gb clasa 10 pentru telefonul meu(Samsung j5) si nu pot sa-l folosesc ca memorie pentru tel ci pot sa pun pe card doar cateva aplicatii si poze. Poate stiti voi de ce...

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

Nu se poate, el figureaza ca si o unitate externa, pe care poti salva poze/filmulete/eventual niste salvari de la un joc.
Eventual cu Android 7.0 sa primim printr-o minune un update de a putea salva aplicatiile direct pe card, pana atunci se salveaza pe memoria interna.