| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU!
Mi-am luat un Sony xperia z ultra si un card microsd de 64gb. Totul merge bine si frumos, dar am cateva probleme:
1)Telefonul nu se conecteaza la calculator decat daca la usp e setat pe modul de stocare masiva(alftel programul acleatongueC Companion nu il vede)
2)Telefonul nu vede decat 59gb din cei 64gb ai cardului(nu e o problema mare)
3) Cand il conectez la calculator si vreau sa iau sau sa punc eva pe card(doar cardul e vazut ca memorie atasata), in my computer sau din optiunea de transfer date din acel program imi zice sa formatez cardul si mi-e frica sa nu-l stric.
4)Telefonul imi zice ca trebuie sa-i fac update la soft si sa folosesc pc-ul, dar cad dacu sa caute versiune noua de soft, programul nu gaseste.

Mersi anticipat

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

IS mai multe intrebari...
1. Orice telefon modern nu mai suporta clasica stocare masiva.
2. Asta e la absolut orice card/stick etc. E de vina formatul.
3. Pai prima data oricum trebuie formatat cardul. O sa stearga ce e pe el. Dar recomand sa dai formatare prima data din telefon. Daca insa pc-ul spune mereu de formatare, ceva nu e bine.
4. Pentru update de soft foloseste : http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=180557&t=0&i=1