| Morrígu a întrebat:

Salut,
Mi-am luat un Samsung Galaxy A5 2016, nu-l am de nici o lună, și nu prea mă încântă cum merge, problema mea e că îmi apar greu pozele salvate în galerie, screenshot-urile la fel.
Astăzi i-am dat și actualizare la software, nu văd nimic schimbat. E la fel, uneori se salvează, alteori apar după mult timp.
Aveți idee de la ce ar putea fi?
Are vreo legătură androidul? Are Android 6.0.1, din ce am auzit cică ar merge mai bine 4.4.4
Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dul la service daca nu esti multumit de el, prima oara dai o resetare din fabrica, eu am modelul de 2015 stiu cum e, dar credeam ca 2016 e mai bun

| Morrígu explică (pentru RAY):

Nu-mi apar nici melodiile sau pozele de pe card, pot să intru doar la fișiere, am observat acum că ce salvez tot acolo se duce.

| RAY a răspuns (pentru Morrígu):

La service cu el, eu nu mi-am bagat card in el

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca mai este in garantie si nu ai umblat la el, setari aiurea il duci inapoi, si rogi conducerea magazinului sa ti l schimbe, sau sa i ti dea banii inapoi, dar ca sa il schimbe sau sa i ti dea banii inapoi, telefonul trebuie sa arate ca nou, sa ai la el cutia originală accesoriile cu care l ai cumpărat, daca este zgîriat, ciobit lovit sau deteriorat, nu il poti schimba nu il vor primii. Il poti vinde pe olx.

| Alejay a răspuns:

A5 nu suport 4.4.4, 5.1 da, nu este recomandabil sa duci spre 5.1, asa este telefonul, are lag-uri in unele parti nu prea ai ce sa-i faci decat sa te obisnuiesti