| CosminGrasu a întrebat:

TPU am cumpărat Samsung galaxy S3 mini și vreau să îi fac androidul mai mare acum este de 4.1.2 aveti vreo idee cum aș putea sa-l fac de 4.2.2 sau 4.4.4. P.s. când dau actualizare software îmi spune ca dispozitivul a fost modificat și nu merg actualizările

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ultima versiune de android oficiala este 4.1.2 si nu poti face update la o versiune mai noua pentru ca Samsung nu a mai lucrat la o versiune mai noua de android.

Totusi poti incerca sa faci root si sa instalezi o versiune custom de android dar asta este mai complicat pentru ca risti sa iti strici telefonul (brickuiesti) daca nu urmaresti intocmai tutorialele.

Gasesti pe xda versiuni custom gen cynogen mod.

Răspuns utilizator avertizat
| DanteAsapRav a răspuns:

1 - Faci Unlock La Bootloader
2 - Downlodezi un ROM pentru modelul tau
3 - faci root
4 - Instalezi un custom recovery (gen Clockwork)
5 - Instalezi Cyanogenmod 11 (Android 4.4.4 ) varianta 5.0 pentu S3 mini e instabila
poftim un tutorial http://m.youtube.com/watch?v=454RPRbK7fo