| Theodora292001 a întrebat:

Mi-am luat un telefon (Samsung J5 (2016) ). Nu l-am incarcat inca si nici nu l-am deschis. Pot baga cardul de memorie si cartela SIM inainte de a-l deschide si a-l incarca? Doar sa fie acolo. Afecteaza cu ceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic.
Cartela SIM se va activa la prima pornire, iar cardul de memorie va fi utilizabil dupa formatare.
Acumulatoarele vin pre-incarcate din fabrica, deci nu trebuie incarcate la prima pornire, doar dupa descarcare.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce doar sa fie acolo? Nu l-ai luat ca sa-l folosesti? Da, le poti baga, care-i problema? Daca ar afecta ar trebui ca la fiecare incarcare a acumulatorului sa le scoatem.Esti copil.

| soni2001 a răspuns:

Eu am j5 si merge destul de bine, faza misto e blitul pe fata