| jessikz0r a întrebat:

mi-am pierdut telefonul acum cateva saptamani intr un club (mult probabil spus furat) am garantie la el,cutie totului tot -Samsung galaxy alpha. Intrebarea mea este daca pot suna la garantie sa ma ajute cu ceva? Nu aveam contul acela de Samsung activ ca sa mi-l localizeze, ca am mai incercat eu niste chestii online dar fara rezultat.Ce spuneti? Cei de la garantie ma pot ajuta cu ceva sau pot sa-mi iau adio? Va multumeschappy

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu ce sa te ajute aia de la garantie? Ei se ocupa numai cu reparatii nu si cu furturi.Sau de cei cu capul in nori care isi pierd telefoanele sau li s-au furat.De asta se ocupa politia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cei de la Service/Garanţie NU au cum să te ajute!
Dacă nu ai avut Asigurare pentru el, NU prea mai ai ce face sad

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......prealabil/

| AFR81 a răspuns:

Nu vad ce ar putea face. Daca ai garantie la el si ti se strica, ti-l vor repara sau, eventual, iti vor da altul. Daca l-ai pierdut, asta e.

| RareşTPUro a răspuns:

Garantia este valabila doar atunci cand se strica telefonul de la sine (singur), sau sa fie defect ceva la el si sa nu mearga. Atuncia este valabila garantia. Nu au cei care se ocupa de garantia telefonului tau sa te ajute daca ti-am pierdut / ti-a furat telefonul. E pierdut, asta e. Alta data fii mai atenta!

| FlorinCiokan a răspuns:

Ai asigurare la el?
Eu am avut la un S5 mini. plateam in fiecare luna. cu acea asigurare ti-l poate localiza. Altcumva nu. Dar nu strica sa vorbesti cu cei de la care l-ai cumparat.

| Hhshshhshshxuxjjsus a răspuns:

Iati adio