| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Buna...deci mi.am,,pierdut,, telefonul la scoala. mi.am facut cont pe Find my mobile etc etc---dar nu l.am gasit au trecut deja 3 zile am mers la politie si accestea mi-au cerut codul IMEI-pe cutie era doar unul desi telefonul este dual SIM (Samsung Galaxy Grand Neo Plus ) si pe factura de la Flanco tot un cod---are doua coduri IMEI? in fine nu asta era intrebarea---poate sa il localizeze prin GPS doar daca ii aproba procurorul---daca telefonul este pe mod avion nu au nici o sansa sa il localizeze? dar macar isi vor da interesul. ati patit? SFAT-oare il voi gasi U_U si are 1 sau 2 coduri IMEI

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia se ocupa doar de furturi, asa ca o sa se ocupe, cat de cat, doar daca ai depus o plangere penala si a fost inregistrata ca atare.
Daca ai spus ca l-ai pierdut nu o sa se ocupe deloc.

| emilitalia a răspuns:

Are un singur cod IMEI. In ceea ce priveste gasirea lui am un sfat..incerca si strange bani pentru altul deoarece ei (politia) au alte treburi de rezolvat iar pentru un telefon... Bafta.