| NeneaYT666 a întrebat:

Mi-am schimbat bateria la P8 lite-ul meu...Se incarca extrem extrem extrem de greu....este prima incarcare cu noua baterie.Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Presupun ca ti-ai schimbat bateria deoarece cea de la Huawei P8 lite tine foarte putin sau ai avut probleme cu ea, din moment ce bateria pe care ti-ai cumparat-o nu este original Huawei este normal sa se intample asta, incearca sa cumperi alta baterie! Dar eu iti sugerez sa mai incarci de mai multe ori bateria sa vezi cat rezista la o utilizare normala si la una cu mai multa presiune!

| NeneaYT666 explică (pentru alexboss2020):

Mersi.A inceput sa mearga decent bateria.Se descarca 20% pe ora.Ce zici sa fac? Sa il pastrez pe asta.Sau sa il iau pe a lui taicamiu, tot p8 lite doar ca bateria e originala si se descarca la fel ca aceasta actual.Numai ca telefonul este foarte incarcat cu jocuri si poze.Crezi ca daca ii dau restart din fabrica va ajuta bateria?

| NeneaYT666 explică (pentru alexboss2020):

Mersi.A inceput sa mearga decent bateria.Se descarca 20% pe ora.Ce zici sa fac? Sa il iau pe asta.Sau sa il iau pe a lui taicamiu, tot p8 lite doar ca bateria e originala si se descarca la fel ca aceasta actual.Numai ca telefonul este foarte incarcat cu jocuri si poze.Crezi ca daca ii dau restart din fabrica va ajuta bateria?

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Mai este nevoie sa intrebi? Daca bateria nu este originala de la Huawei este clar ca oarecum ti-ai luat teapa