| AndrewR a întrebat:

Am un p 20 lite, are probleme cu bateria sau care este problema de se încarcă foarte greu? Am schimbat si cablul si adaptorul. Până acum a încărcat tot greu, dar acum parca si mai greu. Dau funda. Merci

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"se încarcă foarte greu"

- Incărcător, cablu originale?
- mai e in garanție?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie și cablul compatibil. Eu am pățit tot la Huawei sa schimb vreo 5 cabluri pentru ca tot ce găseam pe la magazine era incompatibil și încarca greu. Nu e chestia de adaptor, trebuie sa fie și cablul cu mufa potrivită. Acum folosesc încărcător de Samsung, ca acesta https://catmobile.ro/......k-alb.html

Și funcționează. Dacă ai încărcare micro USB, recomand.

| AndrewR explică (pentru anonim_4396):

Până ieri a fost cât de cât ok. Este încărcătorului original, la fel si cablul. Pe noapte l Am lăsat la încărcat, s-a încărcat 100, iar spre dimineață era 60 laughing Am folosit si de la Samsung si înainte mai încarcă cu el, acum deloc

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndrewR):

Se poate descarca repede și din cauza altor aplicații care rulează in fundal. Insa mi se pare cam mult 40% peste noapte. Bateria e defectă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar dacă vrei sa cumperi încărcător original și identic ca cel venit din fabrică, atunci te uiți pe încărcător ( adaptor) și vezi ca are trecut un cod. În link-ul de mai sus este ETA asta e pentru Samsung. Huawei are în general codul care începe cu HW si un rand de cifre sau alte litere. Tastezi codul pe google și cu puțin noroc, îl găsești pe vreun site.

| Mihai1325 a răspuns:

Eu zic sa sa schimbi bateria sau sa te duci la reparari telefoane din orasul tau deoarece s-ar putea sa ai si praf sau alt ceva in mufa