| Trivium a întrebat:

Salut nu ma tine bateria la Samsung galalaxy ace am luat 2 aplicatii de battery saver bateria ma tine 4-5 ore stand pe masa cand intru in >>setari=aplicatii=utilizare >baterie= imi apare staare de veghe telefon 50% telefon in tepaus 45% si ecran 6 %.ce sa fac sa ma tina mai mult bateria? multumesc!

1 răspuns:
| yoEdyyo a răspuns:

Salut! Bateria ta este uzata ori i s-a stricat limitatorul de energie (care opreste intrarea curentului in baterie cand aceasta s-a incarcat complet).
Sfatul meu ar fi sa iti iei alta, si daca poti sa iei una ceva mai scumpa pentru ca daca iei una ieftina s-ar putea sa dai banii degeaba.Mai bine dai mai multi bani decat sa dai putini si degeaba.
Daca nu functioneaza nici asa, mergi la un service de telefoane.
P.S:Aplicatiile Battery Saver nu ajuta la nimic, te asigur.